KEYİFLİ ANNE

İki çocuklu çalışan bir anneyim.

20 Mart 2015 Cuma

EK GIDAYA GEÇİŞ

Oğlumda ek gıdaya geçişte herhangi bir sorun yaşamadık. Bende bir ek gıdaya geçiş hikayem var olduğundan ve nasılsa aynısını uygularız diye bu güne kadar rahattım. Kızımı da bu aya kadar aynı doktora götürdüğümden her şey rutin olarak aynı şekilde ilerliyordu.Ama doktorumuzun hastaneden ayrılmasıyla hatta işe ara vermesiyle , aynı hastanede kalıp çok sevdiğim bir arkadaşımın önerdiği çocuk doktoruyla devam etmeye karar verdik.

Ama doktorların hayata bakışı , yorumlaması uyguladıkları yöntemlerde farklılık arz ediyor. Önceki bildiklerimi gerektiğinde kullanmak üzere rafa kaldırıp , şimdiki doktorumuzun bana aktardıklarını yazıyorum. Öncelikle altı ayı doldurduk. Bu zamana kadar sadece anne sütü ile beslendik. Yarından itibaren 1 hafta geçerli olmak üzere istediğim öğlenleri anne sütü emdikten 2 saat sonra sebze çorbasıyla ek gıdaya başlayacağız. Sebze çorbası  yarım kabak, yarım patates, yarım havuç, bir tatlı kaşığı pirinç, 1 tatlı zeytinyağı haşlanıp robottan geçirip istediği kadar yediği kadar verilecek.İkinci hafta yediği kadar istediği kadar cam rende de elma püresi yapıp sabah yine emdikten iki saat sonra istediği kadar verilecek ve sebze çorbasına devam edeceğiz. Üçüncü hafta da evde yaptığımız günlük inek sütünden yoğurta akşam üstü yine emdikten 2 saat sonra , elma ve sebze çorbasına devam şekilde sürdüreceğiz. Bir daha ki ay tekrardan değerlendirme yaparız dedi .

Anne sütü emdikten 2 saat sonra özellikle belirttim eski doktorumuz önce emzirip sonra ek gıda vermemi söylemişti. Bu kadar aynı kurumun doktorlarında fark etmesi ilginç ama benden iyi bildikleri kesin olduğundan doktorumuzun önerisi de mantıklı geldiğinden şuan bu şekilde başlamak için bir neden yok.


 Kesinlikle aklınız karışmasın , fazla bilgiden zarar gelmez , doktorunuz dediklerini uygulamaya devam edin. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

çok teşekkür ederim.