KEYİFLİ ANNE

İki çocuklu çalışan bir anneyim.

1 Nisan 2015 Çarşamba

İKİ ÇOCUKLA HAYAT ÇOCUKLARIN GÖZÜYLE

İki çocuklu hayat nasıl gidiyor ve  kardeşini kıskanıyor mu altı buçuk aydır sordular cevap veriyorum ama bitmiyor .İkinci bebek bekleyen anne arkadaşlarım , oğlu  yada kızı hamile olan tanıdık eş , dost,akraba , yolda gördüğümüz tanımadığımız insanlar bile mutlaka bu soruları soruyor.

Biz de yirmi üç ay bir erkek bir kız var. Çocuklar açısından özellikle büyük olan oğlum açısından durumu değerlendirirsek. Kardeşine ilk günden beri bebek diyor kendisi ondan büyük olduğunun farkında, kardeşinin ağlamasını istemiyor , özellik bebekle yanında değilsem mutlaka yanıma gelip bebeğin ağladığını söylüyor,kardeşi arada bir gidip öpüyor , kendi uyumuyorsa  mutlaka onun da bizimle olmasını istiyor, benle hiç yaşamadık ama zaman zaman diğer aile bireyleriyle beraberken bebeği onlar taşıyorsa bana vermelerini söylüyor tabi ki hemen uyguluyoruz, arada bir oyuncaklarını  alıp vermek istemiyor ama çok kısa süre sonra üstüne gidilmediğinden hemen gidip geri veriyor. Bunların dışında hiç bir sorun yaşamadık .Kızım açısından durum daha zevkli kendinden büyük ama genede çocuk olduğunun farkında ağabeyinin sert hareketlerine bile çok farklı tepki veriyor gülüyor oyun zannediyor, onun devamlı hareket etmesi çok hoşuna gidiyor, kendi hareket etmese ağabeyi oynasa bile mutlu oluyor .

Annelere tavsiye eder miyim,çocuklar için mutlaka tavsiye derim. 

2 yorum:

  1. Kardeş şart diyenlerdenim bende, ama ne yazık ki bazen öyle zor oluyor ki, bitmek bilmeyen kavgalarına çözüm bulmak. İnşallah büyüdüklerinde iyi anlaşırlar
    sevgiler

    YanıtlaSil
  2. teşekkür ederim Şafak Hanım haklısınız bende kardeş şart diyorum ama anne için bölünme zor oluyor. büyüdüklerinde anlaşmaları gözlemlerime göre yetiştirmeyle alakalı .inşalllah anlaşırlar.sevgiler.

    YanıtlaSil

çok teşekkür ederim.