KEYİFLİ ANNE

İki çocuklu çalışan bir anneyim.

26 Ekim 2015 Pazartesi

İKİ ÇOCUKLA KIBRIS TATİLİ

İki çocukla Kıbrıs tatili nasıldı ?  çok uzun zamandır yazmak istediğim bir yazı ama anca hem fırsat bulabildim hem de yazmak isteyebildim diyebilirim. Kıbrıs tatilinden geldiğimiz cumartesi günü bir anda ne olduğu şaşırdık  canlarımızı yitirdik ve tatil dönüşü olmasına rağmen kendimi çok zor topladım.

Eşimin uyarılarına rağmen çocukların ikisini de götürmek istedi. Kızım hala anne sütü emdiği için benle gelmek zorunda oğlum zaten çok eğlendiği ve kardeşi geldiği için gelmek zorunda , içim rahat olsun dedim ve dört kişilik bir program yaptık. Öncelikle en önemli tercih otel tercihimiz oldu. Otel olarak sahili uzun olması ve Girneye yakınlığından dolayı ACAPULCO OTEL’ i   tercih ettik. Otel nasıldı diye sorulursa beklentilerimi karşıladı . Temizlik ve yemekler çok iyiydi ,  tesis zaten her ne istersen  hepsini karşılayabilecek alanlara sahip , kumsal ve deniz çok güzel , havuzu temiz ve kalabalık olsa bile herkes bir kenarda kendi çevresini oluşturabiliyor. Çocuk aktiviteleri olarak bu iki çocukla  ikinci tatilimiz olduğundan BODRUM-PETUNYA OTELİ tercih ederim. Bunun dışında çok çocuklu aile yoktu tabi biraz ekim dönemi olmasından kaynaklanıyor. Ama çok çocuklu otelde çocuklu aileler daha rahat ediyor bunu net olarak söyleyebilirim. Çocuk sayısı artıkça herkes birbirini anlıyor , yardımcı olmak istiyor ve gereksiz rahatsız edici bakışlar olmuyor. Tabi bende bu tatile sadece çift olarak eşimle gitmiş olsam çok daha fazla memnun olurdum. Aslında otel personeli çok fazla yardımcı oldu . Hep hayatımızı kolaylaştırmaya çalıştılar .Bende sadece  bazı bakışlardan rahatsız oldum .

İki çocukla tatil tavsiye eder misin diye sorsalar bence mutlaka kendi özel arabanız yanınızda olmalı derim. Bunu için Kıbrıs iyi bir örnek olmuyor maalesef. Araba olduğunda hem çok eşya her an ev gibi yanınızda ve çocukların ilgisini istediğiniz dağıtıp ortamdan uzaklaştırdığınızda daha iyi sonuç alabiliyorsunuz. Yani iki çocukla tatil de araba şart ikisini de yaşamış hatta Bodruma kadar arabayla gitsek de araba yine de şart derim.

Çocuklarımızdan biri bir diğeri üç yaşında ve bu duruma yakın Kıbrıs tatili düşünen arkadaşlar bence ya zamanı erteleyin ya da yeri değiştirin derim. Kıbrıs sahili ve sıcaklığı hariç çocuklar için uygun değil ,  gelen yetişkinler   kumar amaçlı gelenler  , balayı çiftleri ve  yaz dönemini kaçırmış dinlenemeyen kişiler olduğundan  çocukla olduğunuzda aynı duyguları paylaşamıyorsunuz ve mutlaka olumsuz yorumlara ve bakışlara maruz kalıyorsunuz.

Devamı var ……

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

çok teşekkür ederim.